Domácí kokosové "Bounty" tyčinky.

27. prosince 2017 v 16:27 | Pythonissa |  Cookbook
Zdravím lidičky, jakpak se máte? Omlouvám se, že jsem se dlouho neozvala, vůbec nebyl čas a když byl tak jsem zřejmě neměla náladu na blog nebo spíš na to někde něco psát.

Každopádně já měla kouzelné svátky Vánoční jako každý rok.
A jaké byly svátky u Vás? :]

Teď už k receptu:


Recept je rychlý a snadný. Určitě sušenku Bounty znáte, já osobně miluji kokos ještě s mléčnou čokoládou takže pro mě super. Trochu jsem experimentovala v tomto vánočním období a neudělala jsem vyloženě klasický tvar této tyčinky, ale čtverečky, kuličky, obdelníčky, oválky atd. Chtěla jsem totiž následně "Bountyny" vystavit na stůl jako vánoční cukroví. Proto jsem je ještě nazdobila směsicí sušeného ovoce, kterým jsem sušenky nazdobila. Tuším, že ve směsi byly kusy sušeného kokosu, ananasu, vlašských ořechů, bílé i červené rozinky a ty zelený kousky si myslím, že bylo kiwi. :D Opravdu potom zákusek vypadal jako vánoční cukroví, ale musím Vás upozornit, že tyto sušenky jsou opravdu sladké. Hrozně moc moc moc sladké. Ale jasně, jsou vynikající. Mňam.

💣Suroviny:
😏2 plechovky slazeného kondenzovaného mléka
😏500g strouhaného kokosu
😏600g čokolády na polití (já použila 200g bílé, 200g mléčné a 200g hořké čokolády)
😏+ něco na ozdobení (pokud chtete :) )

💣Postup:
😏 Smícháme kondenzované mléko s kokosem. Kokos přisypávajte postupně a sledujte konzistenci směsi. Ve chvíli kdy ze směsi vytvarujete tyčinku a požadovaný tvar se Vám nerozpadá ani neroztéká, pak máte správnou konzistenci směsi.
😏 Následně vytvarujeme tvary, které chceme. (Mě se nejlépe vytvářely oválky a kuličky. I na polévání čokoládou byly nejjednodušší.) Tvary umisťujeme na plech s pečícím papírem.
😏 Následně plech s kokosovým zákuskem umístíme do mrazáku na 20 minut.
😏 Mezitím si dáme rozpouštět čokoládu, kterou budeme polévat tyčinky po zatuhnutí. Necháme zaschnout a je HOTOVO.Ještě jednou zdůrazňuji, že tento dezert je opravdu hodně sladký. Jinak z tohoto receptu uděláte tak kolem 50-60 tyčinek, pokud jich nepotřebujete a ani nechcete takové množství, jednoduše recet vydělte dvěma a tradá, poloviční dávka je na světě. :)

Napadlo mě, že by bylo super, dát dovnitř těchto sušenek ještě třeba mandličku nebo tak něco. :)
Velmi ráda bych Vám přiložila fotografii těch mých výtvorů, ale mě se rozbil telefon a spolubydlící ten svůj telefon před Vánocemi ztratil, takže... nemám čím fotit! :D Hrůza, děs.
Nicméně recept je jednoduchý a já věřím, že si poradíte i bez fotonávodu. :)

Děkuji za pozornost.
Tak co, vyzkoušíte recept?
Zatím se s Vámi loučí
Pythonissa
 


Anketa

Věříš, že padající hvězda plní přání? ✨

Ano. 😊
Ne. 😁

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama