"Z pohledu malého človíčka".

11. srpna 2017 v 14:21 | Pythonissa |  Topic of the weeks

O pohledu malého človíčka mohu napsat hodně věcí. Sice mám 158cm a je to těžkej podprůměr, ale... téma týdne není konkrétní. Na co by se taková osůbka menšího vzrůstu měla zaměřit?!?...
Víte co, tak já zkusím být vtipná.
Vyjímečně.

Pojďme se bavit o nějaké hlouposti. Pohled malého človíčka. Jaký asi může být. Koukáte pořád nahoru, jednoho aby z toho bolel krk. Neustálé zaklánění hlavy za vyššími jedinci... na druhou stranu oči blíž zemi se také neztratí, zvlášt když hledáte upadlou věc na podlaze.
Datuji takovou jednu vtipnou historku. Moje sestřenka je stejně vysoká +/- a jednou jsem ji byla navštívit v celkem vysokých podpatcích. Byla tedy v tu chvíli menší než já a bylo úplně kouzelné a roztomilé, jak musela zaklonit hlavu, aby na mě viděla. Ještě roztomilejší byl ten pohled do jejich očí z té výššiny. V rodinně máme totiž velké a výrazné oči... tehdy to bylo poprvé, co jsem si mohla domyslet, jak hezký můj pohled asi musí bejt, když většina lidí je vyšší jak já.
Možná ani ten moment nejde popsat, tak jak bych si přála, nicméně si myslím, že každej pod 160centimetrů tohle musí pochopit. Zákonitě.

A aby mi článek byl podobný, tak ještě chci dodat, že duše malého člověka, může být mnohem větší než duše kohokoliv jiného, kdo je vyšší postavy, či cosi. Duše malého člověka může přerůst i jeho fyzický vzhled. Charakter se nedá omezit. I malý človíček může být neskutečně silný, vytrvalý a schopný.
Všichni jsme stejně velcí, stejná energie... jinak vypadáme, ale to nic neznamená. Neznamená to až tolik. Vždycky to bylo o tom, co je vevnitř v člověku... Za to jak vypadáme většinou nemůžeme... jsou věci které neovlivníte. Například já už do výšky moc neporostu, nicméně zhubnout bych mohla. Pracujme na tom, co je v nás. Tvořme sami sebe.

"Strom může vyrůst do výšky, ale pořád má své kořeny. Můžeme tedy sahat až k nebi, ale nemůžeme si zvolit, kde jsme se narodili nebo jakou máme barvu očí. Je to náš osud, kterého si musíme být vědomi, ale současně se nesmíme bát otevřít se světu." - Yaron Herman

Vložila jsem sem citát, který je přesně tématický a vystihuje co jsem napsala, jenom o něco lépe.
Vážně, lidi... Trpaslíci věří, že jejich výška závisí na velikosti podstavce... Není to tak!

Dnešní článek k tématu týdne je tedy jenom kraťoučký, nicméně cítím, že je dostačující a už řekl vše, co měl a směl...
Mohu se momentálně akorát rozloučit a těším se na Vás zase zítra.
S láskou a úctou
se loučí
Vaše
Pythonissa
 


Komentáře

1 Luma’il Luma’il | Web | 11. srpna 2017 v 23:42 | Reagovat

Skvělý článek, měřím přesně jako ty a to koukání na jiné lidi nahoru a další věci, to je něco, na druhou stranu už to tolik neřeším a nevadí mi to, protože být malá má občas i své výhody, nemusíš si kolikrát dávat pozor, abys někde, kde je nízký průchod nenabourala hlavou. :-D
A navíc podpatky dokáží dobře zvýšit. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama