Cesta do UK 💲

4. července 2016 v 22:21 | Pythonissa |  My view of England
Ahoj lidi, je to skoro neuvěřitelné, ale jsme u toho a já přidávám první článek do rubriky na kterou jsem se těšila snad nejvíce a to je: "My view of England. "
Snad název rubriky není zavádějící, ale protože už žiji druhým rokem v Anglii, přišlo mi zajímavé popsat tu svoje zážitky, zkušenosti a v neposlední řadě tedy i ten můj pohled na věc. Samozřejmě i nějaké fotky a uvidíme jak rychle se dokopu k těm videjkum. :)
Abych to mohla vzít úplně od začátku, musím začít tak trošku s příběhem jak jsme se poznali s přítelem. Už jsme tenhle příběh několikrát opakovali, takže se to pokusím vzít letem světem a zachytit jen to nejdůležitější.

V jedné nejmenované fabrice, která byla před krachem, jsem poznala člověka, který mi už od prvního seznámení vyprávěl o tom, jak chce jet do zahraničí. Já měla o cestování za prací určité pochyby. Myslela jsem si, že peníze se dají vydělat i v České republice, neviděla jsem to nikdy jako dobrý nápad.
Pak jsem si promluvila s pár lidmi, kteří mi potvrdili, že jet do Anglie určitě špatný nápad není.
Po měsíci už Ondra nebyl jen Ondra, ale můj přítel Ondra a jednou, když mi zase přišla mizerná výplata a v práci mě akorát vytočili, řekla jsem: "JEDEM."
Vždycky jsem byla spontánní a vyšlo mi to i v tomto případě. Ondra ještě navrhoval, že počkáme a vše si naplánujeme, ale já už se nenechala zastavit.
Odjeli jsme asi za tři týdny, během kterých jsme si vyřídili vše potřebné k odjezdu a mohli jsme jet.

Ondřejův příbuzný je dispečer a zařídil nám cestu do Anglie v kamionu. Nezbývalo nám moc peněz, tak proč ne.
Pan Vařečka byl i je velmi milý pán a do dnešního dne si s ním občas vyměníme SMS. :)
Cesta v kamionu měla svá nebezpečí, auto bylo jenom pro dva lidi a my byli tři, naštěstí nás nikdo nezastavil.
Další problém, který na nás čekal byl na hranici mezi Francií a Velkou Británií. Ondřej vysvětlil strážníkovi, že pan Vařečka je náš strejda, že s ním jedem na dovolenou a že nás za týden zase vezme zpátky. Pán nejdřív koukal, ale pak nás poslal pro další jízdenku na loď, protože jsme měli jen dvě, stejně tak jako je auto jen pro dva pasažéry a oni potřebuji vědět, kolik na lodi je lidí, kdyby se náhodou potopila. Na lodi bylo super, měli jsme jízdenky kamioňáku, takže tam byla tuším nějaká sleva na jídlo a tak. Dali jsme si pořádnou porci Fish and Chips. :D
Po výstupu z lodi nám už žádné nebezpečí nehrozilo už jen se rozhodnout kde vlastně zastavíme.

Měli jsme před sebou poslední den cesty a stejně jsme se rozhodli až ten třetí den ráno, když už ani moc možností nezbývalo a vybrali jsme si Liverpool, přístavní městečko.

Pan Vařečka nás nemohl vyhodit uprostřed náměstí, ale pouze na nějakém odpočívadle pro kamiony. Naštěstí věděl o jednom, kde měla být i autobusová zastávka. Přišlo tedy zastavení, rychlé vyhození věci, rozloučení, vyměnění čísel a pan Vařečka nás obdaroval chlebem, masem, sýrem, rajčaty a už ani nevím čím vším. Moc hodný člověk, vážně. Místo toho, abychom za cestu platili my, tak ješte dostaneme výslužku, super začátek.

Pan Vařečka odjel a my zjistili, že zastávka je pouze pro dálkové cesty, což by byl problém kdyby se tam zrovna jeden velmi milý anglický pár neloučil s dcerou, která jela na dovolenou a nabídli, že nás vezmou na vlak, který nás už může někam posunout.

Cesta trvala asi dvacet minut, poděkovali jsme za odvoz, šli si koupit listek a tradá do Liverpoolu.

Nejsme si jistí, ale datum našeho příjezdu do Anglie ve všech úředních papírech uvádíme 28.7.2014.Pythonissa
 


Komentáře

1 Morpho Keiji Morpho Keiji | Web | 18. července 2017 v 22:17 | Reagovat

Tyjo, tak to je masakr. Obdivuju tu odvahu! Už dlouho jsem přesvědčená, že se odstěhuji do Anglie (nebo Irska nebo prostě někam pryč!). Jen přítel je stále za to, až našetříme dost na to, abychom se i mohli vrátit (tedy částku pro "tam" a částku "kdyby to nevyšlo tak na návrat") a přitom všude narážím na lidi, kteří píšou o tom, že se prostě sebrali a jeli. A proto obdivuju tu odvahu. Jednou to dokážem taky! :) Díky za inspiraci!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama