Nad propastí

27. dubna 2016 v 18:20 | Pythonissa |  Topic of the weeks

Zdravím lidičky, když se mi po dlouhé době zase rozpohyboval blog.cz (asi teda po týdnu), hned mě praštilo do očí téma týdne.
Super.
Co je propast ?
Dejme tomu, že je to deprese v zemském jádru. Vzniká několika způsoby, ale výsledek je vždy trhlina v Zemi.

Zvláštní však je, kde propasti najdeme. Jsou považovány za depresi Země, ale můžeme je nalézt pouze v krasových oblastech. Samozřejmě to s tou depresí je jen přirovnaní. Težko říct, jestli Země trpí depresí, ale když už v dnešní době trpí depresemi absolutně každý, tak Země, kterou už "nějakej ten pátek" drancujeme, by je mohla klidně mít také.
Co myslíte ?


Stát nad takovouto propastí je super. Navštívila jsem Macochu a opravdu nádhera. Čistý úžas. Vrátila bych se tam kdykoli i jen na moment. Vyčistí se tam člověku hlava, ten vzduch, příroda, jeskyně... a propasti. :)
Ale co ty propasti v nás ?
Jak moc příjemné je stát nad propastmi, které jsou v naší psychice? Vzpomínáte na to přirovnání u Země?
I v nás jsou určité typy propast, které, nám mohl způsobit někdo, ale obvykle jsme to pouze my a nikdo jiný. Všichni víme, jaké to je, když stojíme nad propastí kterou jsme si v podstatě vyhloubily samy. Můžeme si pamatovat ten bolestivý moment když někde něco v nás prasklo a vytvořilo onu trhlinu, či propast. Jak chcete. :] Nad propastí, která je v nás, nelétají ptáci, není tam super sveží vzduch a ani se nemůžeme kochat super výhledem. Spíš naopak, nelíbí se nám co vidíme, ať je to cokoliv.

Vyjádřila bych se k tomu asi takhle:
Ať stojíte nad jakoukoli propastí - neskákat.

Pokud stojíte nad propastí druhého typu, doporučuji zajet se podívat nad propast prvního typu. A pořád platí první bod.

Ráda bych ještě nakonec doplnila jeden ze svých oblíbených citátů, prostě se mi sem hodí. Originál je v angličtině a nepředpokládám, že by autorem byl Albus Percival Wulfric Brian Brumbál, ale velmi ráda ho tak uvádím. I přesto ho napíši svými slovy, podstatná myšlenka tam je.

V době temna stačí nezapomenout zažehnout světlo.
Albus Brumbál
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama