Bolest...

16. dubna 2016 v 23:15 | Pythonissa |  Other

Bolest...


Anotace: Píši o psychické bolesti, ne o té fyzické. Napsala jsem, nad čím přemýšlím už dlouho a asi to za moc nestojí, ale raději budu psát díla, co nikdo nemá rád, než svou duši bez boje dát. (23.8.2010)
O bolesti se dá psát z mnoha různých úhlů a já si vybrala její následky…

Pro každého z nás, znamená bolest něco jiného. Někdo si pod pojmem "bolest" představí, že ho opustila jeho druhá milovaná polovička. Někdo zase, jak se zhroutil jeho životní sen a někdo třeba, když se přátelství, co bylo dřív na život a na smrt, počíná rozpadat.

Po určité bolesti na nás zůstanou jisté stopy. Jizvy.
Ne, nejsou vidět. Jsou to pomyslné jizvy, co se snaží co nejlépe zacelit.

Některé jizvy se zacelí skoro v okamžiku, kdy vznikly. Některým to trvá déle, třeba den, nebo dva. Nějaké jizvy se hojí třeba několik týdnu. Některé dokonce půl roku, či rok. A několik jizev třeba i deset let. A to nejhorší… Určité jizvy se nezahojí nikdy a stále nás bolí.

Bolí, ale my se snažíme bojovat. Věříme, že se jizva někdy zacelí, ale nejde to.
Mnohokrát si tu jizvu připomeneme sami ve vzpomínkách, ale občas nám ji připomenou lidé z našeho okolí. Vždycky s jistotou tnou do živého. Ale dělají to schválně? Jak by mohli. Nevědí, že naše jizva je ještě živá a třeba si myslí, že už se úplně zacelila, či nevědí vůbec, co se nám tehdy stalo a nevědomky nám ubližují.

A tak co nám zbývá, než se usmát. Než chodit každý den s úsměvem na tváři a doufat, že jednou se jizva přece jenom zacelí a my tu bolest přestaneme cítit.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama